фото Румен Сарандев
Доскоро дъждовете превръщаха разкопания варненски център в огромно калище. Който минеше оттам си носеше следите от този предох вкъщи. Сега слънцето пече и калта изсъхна. Заедно с това, голяма част от изкопите в центъра вече са заровени. Това обаче далеч не значи край на проблемите.
В момента минувачите по варненския център са принудени да поемат дълбоко въздух, за да не вдишат прахоляка, който се носи в района около хотел „Черно море“ и градинката „Севастопол“. Силния вятър обаче далеч не е единствената причина. Репортер на „Петел“ улови преминаването на голям товарен камион по бъдещата пешеходна зона. От това действие района се обви в истинска прашна пелена, която направо скри съседните сгради.
_310x465.jpg)
Отдавна се знае, че въпреки близостта на морето и наличието на свеж бриз, въздухът във Варна далеч не е най-чистия. Праховите частици са най-големия проблем, а отражението им върху човешкия организъм е крайно вредно. Дупките по улиците, изкопите и ремонтите на инфраструктурата са един от най-сериозните източници на запрашаване, наред отоплението на твърдо гориво и отработените газове от транспорта.
_310x465.jpg)
Предимно слънчево по Черноморието
Дата: 08/05, 06:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 05:20
Спортът по телевизията в петък 8 май
Дата: 08/05, 05:00
Хороскоп за петък: Овен - планиране; Лъв - инициатива; Стрелец - нови познанства; Козирог - дисциплина; Риби - чувствителност
Дата: 08/05, 04:30
На 8 май през 1886 г., търсейки лек за главоболие, фармацевтът Пембъртън създава Кока-Кола
Дата: 08/05, 04:00