Снимка: Сметна палата
От Министерството на културата излязоха с позиция във връзка с появилата се информация, че ще бъде орязан бюджета на ведомството.
Ето какво обявиха оттам:
"Във връзка с медийни публикации за орязване на бюджета за култура, които не отговарят на фактите, заявяваме:
Намаляването на разходите за заплати и възнаграждения с 10%, съгласно указанията на Министерство на финансите за проектобюджет 2026 г., не се отнася до дейностите, които се финансират чрез делегирани бюджети в областта на културата – театри, опери, филхармонии, галерии, библиотеки, читалища, училища по изкуствата и др., заявяват в позиция до медиите от Министерството на културата.
Планираното оптимизиране се отнася до намаляване на трайно незаети щатни бройки извън посочените организации, чието финансиране се урежда чрез делегирани бюджети", добавят още от министерството.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Назначиха нов Управителен съвет на Агенция "Пътна инфраструктура"
Дата: 29/05, 19:18
Министерството на иновациите поема управлението на три ключови държавни дружества
Дата: 29/05, 19:08
"Енерго-Про": Трафопостовете в "Баба Алино" не са наша собственост
Дата: 29/05, 18:591 Коментар
Благомир Коцев уволни дисциплинарно шефа на строителния контрол във Варна
Дата: 29/05, 18:50
Окончателно: Рангел Бизюрев получи 17 години затвор за убийството на Митко от Цалапица
Дата: 29/05, 18:42