Най-новата държава в света ще се мести


24/05/2015, 23:50

Самообявилата се монархия Кралство Енклава, която се простира на 100 кв. м, съобщи, че ще се премести, защото се оказало, че се намира на словенска територия, вместо на границата между Хърватия и Сърбия, предаде Франс прес.

"Прекратяваме всички дейности, свързани с основаването на новата държава върху ивицата земя на хърватско-словенската граница", заяви Пьорт Вавршинкевич, един от основателите на страната.

Кралството ще се премести на спорната територия по течението на Дунав, която Белград и Загреб не могат да си поделят от десетилетия. Наскоро там бе обявено съществуването на Свободна република Либерланд, която бе основана от чеха Вит Йедличка, припомня bTV. Двете проектодържави се превърнаха в интернет сензации и хиляди души поискаха да получат гражданство в тях.

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Българи мъж и жена са арестувани в Гърция за големия пожар в Кавала
Дата: 26/08, 15:24

Президентът удостои с висше офицерско звание „флотилен адмирал“ капитан I ранг Божидар Иванов
Дата: 26/08, 15:221 Коментар

Дрон е теглил лодка с над 100 кг марихуана в морето край Бургас до Турция
Дата: 26/08, 15:16

Почина гръцкият певец Димитрис Кокотас
Дата: 26/08, 15:02

Възрастна жена събра спестените си 7 хиляди евро и ги даде на непознат до църквата за операция на дъщеря си
Дата: 26/08, 15:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия