Отново случай на полицейско насилие от министерството на Цветан Цветанов. Безпричинно груб арест от страна на ГДБОП на семейство Малина и Петър Начкови от софийското с. Мировяне.
PRESSCLUB Information Agency (PIA) съобщи, че днес сутринта около 10.00 ч. тежко въоръжени и маскирани спецполицаи от ГДСБОП са арестували семейството, докато те паркирали автомобила си на бул. Рожен, в кв. Илиянци.
За ареста съобщи във Facebook тяхната дъщеря Ралица Начкова, която написа: “ХОРА,ПОМОЩ! В КЪЩИ СА НАХЛУЛИ ПОЛИЦАИ С ПИСТОЛЕТИ, БИЯ И ТОРМОЗЯТ СЕМЕЙСТВОТО МИ, ПОМОЩ, АЗ СЪМ НА РАБОТА В МОМЕНТА И НЕ ЗНАМ КАКВО ДА НАПРАВЯ, ДА СЕ ПРИБЕРА ЛИ В КЪЩИ ИЛИ…”
Ралица е основател и модератор на групата “Аз НЯМА да гласувам за Бойко Борисов и ГЕРБ!” В групата, потребители, близки до Ралица Начкова твърдят, че е проведен разговор с известния столичен адвокат Марин Марковски, който ще поеме случая.
PRESSCLUB Information Agency (PIA) се свърза с адвокат Марин Марковски, който потвърди информацията за задържането Малина и Петър Начкови.
Адвокат Марковски каза също, че когато той е поел случая и е отишъл във ІІ РПУ, полицията е освободила родителите на Ралица Начкова, че няма данни за извършено престъпление и срещу тях няма да бъде повдигнато наказателно производство.
“Родителите ми са освободени и в момента се намират в болница, за да си извадят медицинско. Нищо не знам повече по въпроса, не мога да се свържа с тях, защото телефоните им са изключени”, – съобщи пред PRESSCLUB Information Agency (PIA) Ралица Начкова. „В момента пътуваме към Съдебна медицина със сестрата на Ралица. Брат й на Ралица е бил бит в краката”, – съобщи приятел на семейството пред PIA.
Майката на снователката на групата във Facebook, озаглавена “Аз НЯМА да гласувам за Бойко Борисов и ГЕРБ!” Ралица Начкова Малина Начкова разказа пред PRESSCLUB Information Agency (PIA) какво се е случило днес, след като са били арестувани заедно със съпруга й при поредната “спецакция” на МВР.
“Излизаме със съпруга ми с колата и паркирахме пред офис на мобилен оператор, за да си платим сметките за телефоните. Аз останах в колата и разговарях с дъщеря ми Ралица по телефона, когато чух, че по колата се хвърля все едно снежна топка. След малко на прозореца видях човек с качулка и насочен автомат. Казаха ми да спра да говоря по телефона, като дъщеря ми, последното, което е чула е било да легна на земята”, – обясни Малина Начкова.
“Закараха ни в нашата къща, като аз многократно питах за какво става въпрос и защо се прави всичкото това. Отговора беше: “Трай, ма! Когато му дойде времето, ще разберете!”, – разказа все още разстроената Малина Начкова. Тя сподели още, че спецполицаите са обърнали къщата им с “главата нагоре, изпочупиха вратите, а мен през цялото време заедно със съпруга ми ме държаха пред къщата пред очите на съседите с белезници”.
“Впоследствие казаха на съпруга ми, че полицията е работила по сигнал, че в дома ни имало акцизни стоки. При прпетърсването на къщата не намериха абсолютно нищо, след което ни закараха във 2 РПУ, където ме накараха да напиша обяснение коя съм, какво съм завършила, работила и т.н.”, – продължи разказа си Малина Начкова.
PRESSCLUB Information Agency (PIA) публикува Съдебномедицинското удостоверение, което доказва, че на Петър Начков е бил нанес побой при ареста му днес от спецполицаи. Петър Начков, заедно със своята съпруга Малина, бяха арестувани днес на бул. Рожен в столицата. Те са родители на Ралица Начкова, която е основателка на групата във Facebook “Аз НЯМА да гласувам за Бойко Борисов и ГЕРБ!”.
Спортът по телевизията в неделя 10 май
Дата: 10/05, 05:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 05:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 04:30
Хороскоп за неделя: Овен - успех; Близнаци - споделяне; Лъв - социални контакти; Скорпион - планиране; Риби - интуиция
Дата: 10/05, 04:30
На днешната дата в историята
Дата: 10/05, 04:00