Бъкингамският дворец с необичайно съобщение за Елизабет II


04/06/2015, 00:26

Бъкингамският дворец направи днес необичайно съобщение, с което уведоми обществеността, че кралица Елизабет Втора е била в болница за годишен профилактичен медицински преглед, след като в социални медии се появиха спекулации за здравословното й състояние, съобщи Асошиейтед прес и Пик.

Дворецът посочи в съобщението, че 89-годишният монарх е била в лондонската болница "Крал Едуард Седми" и си е тръгнала след рутинните прегледи.

Спекулациите започнаха, след като в акаунт на Би Би Си се появи туит, според който кралицата е била хоспитализирана. Би Би Си се извини по-късно и каза, че грешката е станала по време на упражнение, което описа като "техническа репетиция за некролог".

Медията допълни, че туитовете са били изтрити своевременно.

Въпреки това, цяла върволица от водещи световни медии се наложи да коригират дописки и да трият публикации в социалните мрежи заради подвеждащата информация.

Журналистката от Би Би Си, от чийто акаунт тръгна целият сюжет, заяви на свой ред, че друго лице е пуснало съобщението от телефона й. Медията е започнала разследване.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



КЕВР определи компенсациите за битовите потребители на ток за юли
Дата: 26/08, 14:38

Екоминистерството засилва мониторинга на водите на Дунав заради продължаващото маловодие
Дата: 26/08, 14:32

Пътници от Варна със сигнали за пропуснати курсове, "Градски транспорт" обясни причината
Дата: 26/08, 14:24

Важно за шофьорите: Утре променят движението в участъци на "Хемус" за смяна камери
Дата: 26/08, 14:16

Откриха 61-годишния Дончо, обявен за издирване преди 6 дни
Дата: 26/08, 14:101 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия