Булфото
Съдът в Плевен отложи за септември делото "Сияна", съобщиха от съда.
Делото е образувано срещу Г.Б.А., за причинена катастрофа, при която загина дванадесетгодишната Сияна, а на нейния дядо, бяха причинени телесни повреди.
Това е единадесетото съдебно заседание по делото, предаде БГНЕС.
Днес не се явиха частните обвинители и техният повереник. Тази сутрин в деловодството на Окръжен съд – Плевен е постъпила молба от адвоката, в която уведомява съда, че с оглед това, че по делото не е изготвена назначената комплексна експертиза, явяването им е безпредметно.
Тяхното неявяване днес е причината ход на делото да не бъде даден, тъй като отсъствието им е пречка за извършването на следствени действия и събирането на доказателства. Според съда, неизготвянето на заключението, не е нито основателна, нито уважителна причина за неявяването на страна по делото. Поради това, неявилите се частни обвинители и техният повереник, в срок най-късно до следващото съдебно заседание, трябва да представят доказателства за уважителни причини за неявяването си днес.
Следващото съдебно заседание е насрочено за 11 септември 2026 година от 10:00 часа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Три години затвор за мъж от Пловдивско, убил жената, с което живее на семейни начала
Дата: 13/07, 19:271 Коментар
A1 Gaming League отново събра феновете на електронните спортове на Aniventure Comic Con 2026
Дата: 13/07, 19:20
Владимир Чуков: Радев показа, че може да жонглира в политиката, но това няма да продължава вечно
Дата: 13/07, 19:06
Съпругата на треньора, пострадала при тежката катастрофа на „Тракия“, се подобрява
Дата: 13/07, 18:59
Над 50 души са ранени при надбягванията с бикове в Испания
Дата: 13/07, 18:56