Терористичната групировка „Ислямска държава” обяви, че създава провинция или вилает на територията на Чечня, Ингушетия, Дагестан и Кабардино-Балкария, съобщи gazeta.ru. Изявление по този повод направи втория човек сред терористите Абу Мохамед ал-Аднани, пише "Пик".
Вече е определен и управител или валия на територията, която изцяло е разположена в пределите на Руската федерация. Водач ще е Абу Мохамед Кадарский. Като предистория трябва да се отбележи, че през юни в интернет се появи видео, на което главите на ислямското нелегално движение в тези републики се заклеха във вярност на лидера на „Ислямска държава” Абу Бакр ал-Багдади.
Дейността на радикалната групировка е забранена на цялата територия на Руската федерация с решение на върховния съд на страната.
Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!
Денков към ПБ: Ако нямате отговор на ръста на цените, зимните месеци ще бъдат много горещи
Дата: 26/08, 11:161 Коментар
Хърватия: Сърбия се въоръжава с оръжия за нападение
Дата: 26/08, 11:141 Коментар
Окончателно: По 7 години затвор за трима бивши служители на МВР, откраднали цигари за над 2,3 млн. лв.
Дата: 26/08, 11:12
Десетима маскирани пребиха непълнолетен в Лясковец заради футболна фланелка
Дата: 26/08, 11:031 Коментар