Снимка: bTV
Минути след кървавия инцидент на магистрала „Струма” в петък, когато строителният работник Николай Чивиев беше убит с камък, извършителят на престъплението Емил Чачев Първанов – Ембака позвънил на дългогодишния си адвокат от Сандански Росен Недин. Той има по-различна версия за случилото се на пътя, довело до смъртта на бившия френски легионер, съобщава „Преса”.„Беше изплашен и шокиран. Факт е, че има престъпление, но няма умисъл. Всичко е станало в момент на афект”, увери защитникът.
Във фаталния ден 37-годишният Чачев, който е родом от санданското село Лешница, се прибирал със съпругата и детето си от пазар в Петрич. Семейството пътувало с автомобил „Сеат”. Багажникът бил пълен с череши, зеленчуци и храна. За да спести време, Чачев решил да премине през затворения участък на лот 4. Там, обаче, го пресрещнала кола на „Агромах”, в която пътували Николай Чивиев, младо момиче и още еди н работник.
Тримата препречили пътя на сеата. Заформил се скандал с псувни и закани. Според версията на адвоката, строителният работник извадил бухалка и започнал да удря по возилото на нарушителя. Предното стъкло се изпотрошило и стъклата разрязали ръцете на съпругата му. Разярен, Ембака се нахвърлил върху Чивиев. Секунди след това служителят на „Агромах” лежал безпомощен на земята.
„Емил се уплашил и позвънил на негов приятел от близкото село да дойде на мястото. През това време моят клиент оказал първа помощ на пострадалия – извадил му езика и го наплискал с вода”, разказа Недин.
Двама убити и трима ранени при стрелба в Ница
Дата: 12/05, 07:52
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 07:50
Германия спря около 35 000 мигранти на границите си в първата година на Мерц като канцлер
Дата: 12/05, 07:49
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 07:40
Ейса на Гришо потъна в траур: Скърбя за всяка една от тези години, дни, минути и моменти
Дата: 12/05, 07:371 Коментар