Руският националист Горячев заплашен с доживотен затвор за пет убийства


14/07/2015, 21:10

В Московския градски съд съдебният състав и заседателите са произнесли по делото на лидера на Бойната организация на руските националисти Иля Горячев, предаде ТАСС.Размерът и видът на наказанието се очаква да бъдат огласени утре,15 юли.

Горячев е признат за виновен по всичките точки от обвинението: организация на пет убийства, незаконно притежаване на оръжие и създаване на екстремистка организация, пише блиц.

Заседателите не считат, че подсъдимият заслужава снизхождение, и по този начин Горячев го заплашва доживотен затвор.

Неговият адвокат Николай Полозов обаче е заявил, че съгласно правилата за прилагане на наказания на екстрадираните лица съдът може да му отсъди 25 г. лишаване от свобода, предаде „Интерфакс”. През 2013 г. Иля Горячев беше екстрадиран в Русия от Сърбия, където по закон няма доживотен затвор.

Според следствието, лидерът на БОРН освен изброените обвинения е съучастник към убийството на съдията Едуард Чувашов, на адвоката Станислав Маркелов и на журналистката Анастасия Бабурова.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



19-годишен е с порезни рани след спречкване на Крайбрежната алея във Варна
Дата: 26/08, 08:15

Вълк напада домашни животни посред бял ден в Монтанско
Дата: 26/08, 08:12

Американски медии: Шефът на ЦРУ е разговарял в Москва за войните в Украйна и с Иран
Дата: 26/08, 08:04

Жълт код за интензивни валежи и гръмотевици в 7 области днес
Дата: 26/08, 07:59

Кристалина Георгиева: Световната икономика устоява на шокa от войната в Близкия изток
Дата: 26/08, 07:541 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия