Снимка: Фейсбук, DK Kraxx, „Забелязано в София“
Пореден инцидент с трамвай е станал в София, след като мотриса е дерайлирала в столичния квартал „Люлин“. За това съобщават потребители във Facebook групата „Забелязано в София“.
По първоначални данни няма пострадали, а причините за случилото се все още не са ясни. Движението на останалите трамваи по линията е блокирано.
Сигналите за инцидента са публикувани от очевидци в социалните мрежи, като се посочва, че трамваят е излязъл от релсите и е спрял движението в района. На място няма официална информация от институциите към момента.
Заради аварията са засегнати и други трамваи, които се движат по същото трасе и са принудени да изчакват или да бъдат пренасочвани, докато линията бъде освободена.
Блиц припомня, че по-рано днес в столицата отново имаше инцидент с трамваи, след като два трамвая се сблъскаха в София, при който пострада ватман. Тогава движението също беше временно затруднено, а причините за катастрофата се изясняваха.
Днешният случай в „Люлин“ се случва в рамките на един ден с втори подобен инцидент, което допълнително поставя въпроси около безопасността на трамвайния транспорт в столицата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Народно читалище „Отец Паисий“ показа таланта на децата си на „Здравей лято“
Дата: 18/06, 01:03
Англия стартира със зрелищна победа на Мондиала, Кейн заби два гола
Дата: 18/06, 01:00
Безпилотно такси помогна на крадец да избяга
Дата: 18/06, 00:30
Лято с повече комфорт и по-малко разходи в Mr.Bricolage
Дата: 18/06, 00:01
Рекорд за Кристиано Роналдо на световното
Дата: 18/06, 00:00