Пиксабей
Земетресение с магнитуд около 5 разлюля тази нощ южната испанска провинция Гранада, предаде Ройтерс.
Местните власти съобщиха, че има щети по сгради и автомобили, но няма данни за пострадали хора.
Земетресението е усетено малко 1:00 часа местно време, като епицентърът е бил в района на гъсто населената община Алхендин, предаде БТА.
Испанският телевизионен канал Те Ве Е (TVE) изълчи кадри, на които се виждат паднали парчета мазилка по улиците и по някои автомобили. Андалуските служби за спешна помощ са спасили няколко души от засегнати от земетресението сгради.
Антонио Санс Кабело, министър на здравеопазването и извънредните ситуации в правителство на автономната област Андалусия, написа в социалната мрежа Екс, че в провинция Гранада е обявено извънредно положение.
„Ако сте в Гранада, усетили сте земетресението, добре сте и по дома ви няма щети, запазете спокойствие и избягвайте излишното влизане и излизане от сградите. На улицата стойте далеч от фасади, корнизи, балкони, стени и други елементи, които биха могли да паднат“, пише Кабело в публикацията си.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Румъния е поискала петия транш от финансирането по НПВУ
Дата: 16/08, 00:30
Европейското първенство по волейбол за жени 2026 идва в ефира на MAX Sport и MAX One
Дата: 16/08, 00:20
Ердоган: Присъединяването към Европейския съюз не е приоритет за Турция
Дата: 16/08, 00:05
ЕК има готовност да задейства "Коперник", за да подкрепи Индонезия
Дата: 15/08, 23:50
16 задържани при акция срещу неонацистка група в Пловдив
Дата: 15/08, 23:38