Соц цени ли са това? Вижте колко струват българските вафли и минерална вода в Чехия


21/07/2015, 15:38

Автор: Красимир Ангелов, dnes.bg
 

След като преди време социалните мрежи полудяха по снимка с български шоколади, продавани по 20-30 евроцента в холандски супермаркет, оказа се, че и в други страни се радват на евтини родни хранителни стоки.

Наш читател сигнализира, че в магазин във втория по големина чешки град Бърно, си е закупил родни вафли "Троя" и минерална вода "Михалково" за скромните 2-3 крони на продукт.

Така обърнато в български левове вафлата излиза скромните 15 стотинки, а водата в разфасовка от 1,5 литра – 20.

Наред с оригиналната опаковка на български език, родните продукти имат както си е реда и етикет на чешки, в който е описано какво съдържат българските продукти.

Оказа се, че родната вода всъщност се радва на особен интерес от страна на чехите, защото излиза доста по-евтина от местните марки бутилирана вода, които се продават от 6 крони нагоре.

Тъй като Европейският съюз е голям общ пазар, е радващо, че родните хранителни стоки стъпват все по-сериозно в различни страни от съюза. Остава обаче въпросът как действат дистрибуторите и търговците на дребно, за да се получава така, че наши храни са значително по-евтини в чужбина, при все че стандартът на живот там е по-висок.  

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тръмп: Ормузкият проток е разминиран
Дата: 26/08, 02:00

Веласкес: Ако излезем със страх, 100% ще загубим мача
Дата: 26/08, 01:30

Петков за заглушителя: Дали ДАНС не са оставили Демерджиев да се бори сам с вятърни мелници?
Дата: 26/08, 01:00

Първи смъртен случай след употреба на фентанил в Смолянска област
Дата: 26/08, 00:30

WSJ: Директорът на ЦРУ е предупредил Путин за последствията от нова руска мобилизация и атака срещу НАТО
Дата: 26/08, 00:281 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия