Турски бизнесмен раздаде бонуси за милиони на служителите си


30/07/2015, 08:11

Снимка: Thinkstock

Турски бизнесмен продаде успешната си фирма и, за да отбележи постижението си подобаващо, раздаде на служителите си свръхщедри бонуси.

Името на филантропа е Невзат Айдън, а компанията му е най-голямата онлайн фирма за поръчка на храна в южната ни съседка, съобщава вестник „Индипендънт”, цитиран от БГНЕС.

Той я продал за 375 млн. британски лири и раздал 17 млн. от тях на своите 114-ма служители.

„Съгласно трудовите договори с тях, не бях длъжен да им давам бонуси. Но го направих, защото исках успеха с продажбата на компанията да е общ", коментира Айдън.

Раздаването на щедрите подаръци от боса било прието много емоционално, коментира Нова тв.

"Някои ми написаха благодарствени писма, други ме прегръщаха и плачеха от щастие", разказва Айдън, който ще продължи да управлява компанията и след продажбата й.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Боен дрон камикадзе изплува на плаж край Истанбул
Дата: 21/08, 15:27

Времето във Варна в събота
Дата: 21/08, 15:26

Прокуратурата отговори на Демерджиев: Неприемливи са всякакви "предупреждения", отправени от министър
Дата: 21/08, 15:18

Киев: Русия е атакувала 52 граждански кораба през юли и август
Дата: 21/08, 15:14

100-годишният бай Марин Ганчев: Усмихни се, усмивката е сила, усмивката е здраве
Дата: 21/08, 15:04

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия