Гърция може да поиска размерът на първия транш от новия й спасителен заем да бъде в размер на 24 млрд. евро. Това съобщи BTV, цитирайки Ройтерс. Агенцията от своя страна се позовава на гръцки проправителствен вестник. Парите трябва да бъдат преведени през този месец и да се използват за рекапитализиране на банките и за разплащане с Европейската централна банка (ЕЦБ), пише "Сега".
Атина преговаря с еврокомисията и МВФ за трета спасителна програма. Този път тя ще е на стойност от около 86 млрд. евро. Според в. "Авги" властите в Атина очакват преговорите да приключат до средата на август.
Изданието пише, че 10 млрд. от първия транш ще отидат в банките, които дълго останаха затворени и с ограничения при тегленото на пари заради паническото теглене на депозити през юни. 7.16 млрд. ще отидат за покриването на мостовия заем от ЕС, с който бяха покрити неотложните задължения на страната. С 3.2 млрд. евро пък ще бъдат покрити плащания към ЕЦБ. За цялостно рекапитализиране на гръцките банки се смята, че ще бъдат нужни до 25 млрд. евро.
Преговори за третата спасителна програма започнаха след обещание на гръцките власти да предприемат мащабни и тежки реформи в пенсионния сектор, данъчното облагане, трудовото законодателство и др.
Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!
Предимно слънчево по Черноморието
Дата: 26/08, 06:00
Спортът по телевизията в сряда 26 август
Дата: 26/08, 05:00
А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 26/08, 04:30
Хороскоп за сряда: Овен - предизвикателства; Близнаци - нови контакти; Дева - планиране; Скорпион - трансформации; Риби - късмет
Дата: 26/08, 04:30
На 26 август 1498 г. Микеланджело получава поръчка за Пиета
Дата: 26/08, 04:00