Снимка: Булфото архив
Специализираната операция за контрол на максималната скорост стартира от понеделник и ще продължи до 23 август, съобщават от Главна дирекция "Национална полиция".
Проверките в цялата страна ще са фокусирани, освен върху нарушителите на ограниченията на скоростта, и върху това дали водачите са сключили задължителната застраховка "Гражданска отговорност".
Европейската статистика показва, че превишената скорост е най-честата причина за тежките пътно-транспортни произшествия в цяла Европа.
От началото на тази година у нас са станали над 4200 катастрофи с 390 загинали и около 5300 ранени. Най-уязвими при тези ситуации са пешеходците и децата, коментира преди дни комисар Бойко Рановски от "Национална полиция", пише "Нова телевизия".
Тяло на мъж е намерено на железопътната линия между Змейово и Стара Загора
Дата: 12/05, 12:49
Пътник от фаталната катстрофа: Камионът беше в аварийната лента и автобусът без никакви спирачки се вряза в него
Дата: 12/05, 12:46
Корнелия Нинова не одобрява мерките на ПБ за овладяване на цените
Дата: 12/05, 12:36
Обвиниха мъж за заплахи срещу жена му и удар с пепелник по главата
Дата: 12/05, 12:30
Шефката на правната комисия: Зададохме правилния тон
Дата: 12/05, 12:24