Булфото
Новият министър на икономиката, инвестиците и индустрията Александър Пулев обяви, че първият документ, който е подписал е за временно прекратяване на всички плащания от дъщерните дружества, включително за сключване на договори и обявяване на обществени поръчки. Изключение са единствено плащанията за заплати и издръжка на сградите.
"Прекратяването предприемаме поради започването на ревизии и одити, за да добием пълна представа за реалната картина. Ревизиите са сред ангажиментите, които сме поели пред обществото, а моят личен ангажимент е публичността по отношение на резултатите от тези ревизии", написа той в официалния си профил във Фейсбук, предаде Нова телевизия.
"Хората трябва да знаят какво се е вършило в структурите с парите на гражданите. Спирането на течовете и кражбите, за каквито има изобилие от публични данни, са част от голямата задача да се върне доверието на гражданите в институциите", написа още Пулев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мотоклубовете излизат на протест срещу скока в цените на "Гражданска отговорност"
Дата: 11/05, 14:12
Терзиев уволни директора на "Гробищни паркове" в столицата
Дата: 11/05, 14:101 Коментар
Екоминистерството: Язовирите са с най-високия процент на запълване в сравнение със стойностите през последните 9 години
Дата: 11/05, 14:08
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 14:00