снимка: МО
Предстои придвижване на личен състав и военна техника по републиканската пътна и железопътна мрежа в периода от 26 май до 13 юни във връзка с участие на Сухопътните войски на България, Румъния, САЩ и Турция и на Многонационалната група на НАТО в предстоящото тактическо учение с бойни стрелби „Ответен удар 26“ (“STRIKE BACK 26”). Учението ще бъде проведено на Учебен полигон „Корен“ край град Хасково, съобщават от Министерство на отбраната.
Формированията от ротационния контингент от Сухопътните войски на САЩ и Многонационалната бойна група на НАТО в България ще се придвижват от Учебен полигон „Ново село“ до Учебен полигон „Корен“ на 31 май и 1 юни.
Представителите на Въоръжените сили на Турция и Румъния ще се придвижат от граничните пунктове до Учебен полигон „Корен“ на 1 юни.
Колоните с автомобилна техника ще бъдат ескортирани от представители на Служба „Военна полиция“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кметът на Севлиево посочи причините за наводнението
Дата: 25/05, 19:59
Министерството на здравеопазването орязва с 10% бюджетите на психиатричните болници
Дата: 25/05, 19:44
Дугин: Руснаците да получават интернет само при добро поведение и по график
Дата: 25/05, 19:34
Кремъл към Ереван: Цената на газа може от привлекателна да стане пазарна
Дата: 25/05, 19:30
Мери е родена глуха, но печели първи награди по пиано
Дата: 25/05, 19:27