кадър: Нова тв
България се завръща на сцената на „Евровизия” с амбиция за победа. Тази година във Виена страната ни е поверила мисията на DARA, която с модерното етнозвучене на песента Bangaranga ще има историческата отговорност да открие втория полуфинал в четвъртък под номер едно. Букмейкърите дават големи шансове на песента Bangaranga за челно място, предава Нова тв.
Блясъкът на шоуто обаче е помрачен от безпрецедентно напрежение. Заради участието на Израел три държави – Испания, Ирландия и Словения – обявиха пълен бойкот и отказаха да излъчват конкурса в ефира си, докато по улиците на австрийската столица не стихват мащабни протести.
Въпреки политическата буря регламентът остава категоричен: само първите десет държави от всеки полуфинал ще продължат към големия финал в събота, а крайната дума имат единствено зрителите пред екраните.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сръбската армия започва съвместно учение с НАТО
Дата: 13/05, 02:00
Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30
На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 00:40