Стопкадър БНТ
Този бюджет е инерционен, до голяма степен наследство на тези пет години краткосрочни кабинети. Едва ли някой очаква до края на годината всичко да се оправи, цели да се оправи дефицитът. По-интересен е следващият бюджет. Това заяви Ивайло Калфин, бивш вицепремиер и настоящ директор на Европейската фондация за подобряване на условията за живот и труд, в ефира на БНТ.
„Очаквам от това правителство да погледне поне за 4 години напред, да хвърли мост напред – това обаче няма как да го видим в този бюджет. Не чух смислени предложения за дефицита. Идеята да се спрат инвестициите – те са полезни, ако не се краде. Трябва да се намалява дефицитът поетапно“, на мнение е той.
Според него да се пита Сметната палата как да се конструира пенсионната система или НОИ е малко несериозно, пише novini.bg.
„Пенсионните вноски са отложено потребление – колкото повече сега се осигуряваш, толкова по-добри доходи ще получаваш след това. Но трябва да имаш доверие в пенсионната система. С големите заявки за реформи на пенсионния модел се подкопава обаче това доверие“, категоричен е Калфин.
Според него не трябва да има таван на пенсиите. Калфин смята още, че отвързването на МРЗ от различни плащания е добра политика.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Дрон уби бебе в Московска област
Дата: 30/06, 09:45
Историята на детето, спасило майка си на „Струма“: Разказ на патрулния екип, стигнал първи до колата
Дата: 30/06, 09:42
Андреа Банда Банда: Едни и същи пишат “постоянно я бутат” или за митичния ми баща -милионер
Дата: 30/06, 09:391 Коментар
Читател на „Петел“: Контейнерите за боклук в кв. „Свети Иван Рилски“ във Варна преливат
Дата: 30/06, 09:37
Кола се покатери върху мотор на кръговото до Максуда във Варна
Дата: 30/06, 09:29