Омбудсманът: Варненци сигнализират за високи цени и за проблеми с ТЕЛК-овете


15/05/2026, 13:55

Снимка: Булфото

За високи цени на стоки и услуги, както и за проблеми с ТЕЛК-овете, сигнализират жители на Варна. Това съобщи омбудсманът на Република България Велислава Делчева, която участва в шестата Национална научна конференция „Медиацията в другите публични сфери“.

Тя посочи, че промяната в системата на ТЕЛК с цел ограничаване на корупционните практики не е помогнала на гражданите, а е довела до обратен ефект, предава БНТ.

Делчева акцентира и върху необходимостта от медиация при потребителски спорове – за електричество, вода и централно отопление. Според нея с подобни казуси не бива да се натоварват нито гражданите, нито съдебната система.

По отношение на заплащането на целогодишна винетка от страна на мотористите омбудсманът подчерта, че това е недопустимо. Според нея няма причина да се плаща целогодишна винетка, при положение че мотористите използват пътищата основно от пролетта до есента, а стойността на застраховката „Гражданска отговорност“ за тях е повишена с до 80%.

Още по-несправедливо е, според Делчева, застрахователите да не позволяват разсрочено плащане на застраховката „Гражданска отговорност“.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Задържаха прокурорския син Васил Михайлов в столицата, откарват го в Централния софийски затвор
Дата: 22/05, 21:26

Препоръчай приятел за работа в Lidl и спечели 150 евро: научи как
Дата: 22/05, 21:20

Хаджиевски: Печелил съм много титли, но никога няма да забравя това, което постигнах със Спартак
Дата: 22/05, 21:141 Коментар

Километрични колони по АМ „Тракия“ в началото на почивните дни
Дата: 22/05, 21:08

Министър Пеев обсъди с таксиметровите организации и автошколите общи решения за сектора
Дата: 22/05, 20:57

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия