Хората от село Огняново излязоха на протест заради засиления тежкотоварен трафик


16/05/2026, 14:12

Стопкадър бТВ

Недоволни българи излязоха на улицата.

Жителите на пазарджишкото село Огняново излязоха на протест. Недоволството им е заради засиления тежкотоварен трафик през населеното място.

От десетилетия камионите извозват инертни материали от близката кариера. Според местните положението станало нетърпимо последните 4 години, когато трафикът драстично се увеличил.

Протестиращите настояват трафикът да се изведе извън селото, но улицата е част от републиканската пътна мрежа.

„Забрана за преминаване на тежкотоварни камиони по републикански пътища би нарушило законовите разпоредби. За да се избегнат вибрациите от движението на камионите експертите разглеждат възможностите скоростта на движение на тежкотоварните превозни средства да бъде ограничена до 20-30 км/час“, гласи позиция на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).

„АПИ поеха ангажимента от началото на следващата седмица да започнат регулярни проверки на това дали камионите са претоварени и дали са спазени всички нормативни изисквания относно товарите – дали са завити товарите, обезопасени“, обяви кметът на Пазарджик Петър Куленски.

Единствената алтернативна опция е общински четвъртокласен път през индустриалната зона на Пазарджик.

„Към момента това е невъзможно, тъй като четвъртокласният път не е предвиден и не е конструиран така, че да има такава товароносимост за хиляди десетки хиляди товари всеки ден“, обясни пре бТВ Куленски.

Общината е готова да отстъпи пътя на АПИ, а протестиращите вече събират подписка, в която ще настояват държавата да го ремонтира, за да поеме той тежкотоварния трафик.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Намериха изгубената халка на „динозаврите“ от Обиколката на Италия в България
Дата: 17/05, 01:30

17 май - Денят на българския спорт
Дата: 17/05, 01:00

На живо! Гласуването за победител в Евровизия: България води във временното класиране
Дата: 17/05, 00:55

А1 и MAX Sport предоставят безвъзмездно правата за излъчване на Диамантената лига в Шанхай с участието на Божидар Саръбоюков на bTV
Дата: 17/05, 00:50

Близо 200 000 евро за 4 каузи дариха клиентите на Lidl чрез автоматите за обратно приемане на опаковки
Дата: 17/05, 00:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия