Хиляди са изчезнали в земетресението във Венецуела


25/06/2026, 14:33

Кадър Фб

Броят на загиналите в резултат на земетресението във Венецуела се увеличи до 164 души, а над 900 души са ранени, заяви президентът на страната Делси Родригес.

"Според наличните данни 164 души са загинали, а 971 са ранени“, заявява тя в обръщение, излъчено по телевизионния канал TeleSUR.

За възстановяването на Венецуела след земетресението ще бъде създаден фонд с участието на средства от МВФ в размер на 200 милиона долара, съобщи още президентът на Венецуела.

"Искам да обявя създаването на първоначален фонд от 200 милиона долара със средствата, с които разполагаме в МВФ, за възстановяване на инфраструктурата“, допълва тя.

ФОКУС припомня, че земетресението, което разтърси Венецуела в сряда, е най-мощното в страната от 1900 г. насам.

В сряда във Венецуела бяха регистрирани два последователни мощни труса. Според оценките на USGS първият е бил с магнитуд 7,2, а вторият – 7,5. В резултат на бедствието бе съобщено, че са загинали най-малко 32 души. В страната е обявено извънредно положение, а спасителните операции в засегнатите райони продължават.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 25/06, 23:30

Близначка от популярен наш дует стана майка (снимки)
Дата: 25/06, 23:23

Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 25/06, 23:10

Съветът на ЕС удължава с една година икономическите санкции срещу Русия
Дата: 25/06, 23:09

Окръжният съд в Благоевград призна за виновен 18-годишен подсъдим по дело за грабеж
Дата: 25/06, 22:551 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия