Жители на село не искат сметище, притесняват се за птиците в района


29/08/2015, 12:33

Църква в с. Войводино - "Св. Иван Рилски" (фото - Уикипедия)

Жителите на село Войводино, община Вълчи дол  за пореден път изразяват несъгласие  срещу   изграждане на сметище.

 

Около 150 жители на село Войводино, община Вълчи дол ще изразят недоволството си  пред сградата на кметството в селото  на   1-ви септември  от 14.00 ч. 

Недоволните жители се обявяват против изграждането на сметище в близост до населено място и вододайната зона захранваща 9 населени места. Местността  е дом за  различни видове птици и животни -  защитени видове. Хората са притеснени, че ще бъде унищожена природата и замърсена водата им.

"Селото е с уникална, чиста природа и никой от живеещите тук няма да позволи то да се превърне в сметище. Не сме наематели в селото, имаме домове и никой няма право да игражда сметище в селото без наше съгласие", заявиха гражданите на селото.

Хората са категорични, че не бива да се замърсява селото  и застрашава здравето им.

Събира се подписка срещу изграждането на сметище в района от жителите на селото, която ще бъде внесена до Кмета на Вълчи дол, до Председателя на Общинския съвет -  Вълчи дол, до Областен управител на област с административен център Варна, до Министъра на Околната Среда и водите, до Министър-Председателя на Република България.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Окръжният съд в Пловдив остави в ареста бившия полицай Тодор Лапков
Дата: 21/08, 13:24

Разбиха схема за изнудване: Двама младежи заплашвали хора с оръжия заради измислени дългове
Дата: 21/08, 13:16

Без вода във Варна и региона днес
Дата: 21/08, 13:06

Дете с електрическа тротинетка се блъсна в кола в Луковит, глобиха родителите му
Дата: 21/08, 12:55

МВР издирва 2 сестри на 16 и 14 години от Лехчево
Дата: 21/08, 12:54

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия