Мистерията около смъртта на моряците в Дунав се заплита


10/09/2015, 21:31

Снимка Кронен Цайтунг

Не е ясна причината за смъртта на трима българи, част от екипажа на кораб, плаващ по Дунав. Първоначалната версия, че са се задушили с газ, не се оправда, тъй като пристигналите на място експерти не установиха наличие на опасни вещества във въздуха на помещението, където са загинали моряците, пише Блиц.

Инцидентът станал в Грифенщайн, в окръг Тулн в Австрия. Тримата българи са открити мъртви от капитана на кораба “Rhenus Strassburg”, който е германец. Те се намирали в помещение на плавателния съд, което било проектирано с цел корабът да бъде стабилен. „Работата е била трудна и неприятна, а в помещението не може да се влезе с противогаз”, обясни Франц Респергер, говорител на местната полиция, пред австрийския „Локал”. Затова помещението е трябвало да бъде добре проветрявано.
Първоначално пристигналият на място спасителен екип помислил, че има теч на газ. Направените в помещението измервания не потвърдили тази версия и не станало ясно дали мъжете са починали от липсата на кислород или от вдишване на отровни газове. 
„Овалният шлюз, през който се влиза в отделението, е 40 на 25 см и през него може да мине само един човек. Отне ни доста време да извадим телата”, обясни говорителят на пожарната. Той допълни, че е „пълна мистерия от какво са починали тези хора”.
Въпросната кухина в кораба е празно помещение високо около 4 метра, а подът му е 6 на 4 метра. Двама от моряците слезли долу и не се върнали на горната палуба. Третият слязъл да види какво става. Неговото тяло е намерено на стълбата.
За последно капитанът е имал контакт с моряците в Тулн. Той не е пострадал. 
Първоначално властите са помисли загиналите за украинци или руснаци.
Корабът “Rhenus Strassburg” е пътувал от Линц към България. По случая е започнало разследване. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



След обяд над Черноморието ще превали
Дата: 13/05, 06:00

Спортът по телевизията в сряда 13 май
Дата: 13/05, 05:00

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 04:50

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 04:50

Хороскоп за сряда: Телец - лични проекти; Рак - срещи; Дева - финанси; Стрелец - задачи; Водолей - семейство
Дата: 13/05, 04:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия