фото: freeappsmy.com
Когато германският министър на финансите Волфганг Шойбле, който е човек зад много от икономическите решения в Европа, заговори за надуващ се финансов балон, всички трябва да му обърнат внимание.
По време на своя реч в петък в Берлин, записана от журналиста на Financial Times Щефан Вагстил, той казва: „Сигурно е, че ние се движим към следващия балон". И добавя: „Трябва да си вземем поука от последната [световната финансова] криза".
По-късно обаче в стенограмата от речта му не се споменава нищо за „балон" - по обясними причини.
Това е смел коментар, който представлява просто мнение, което обаче идва от човека, който определя европейската финансова политика.
Financial Times отбеляза също, че Шойбле е казал, че паричната политика не може да свърши всичката тежка работа - доста често срещано оплакване от германските политици.
money.bg
Градушка удари и Бургаско
Дата: 12/05, 22:43
Росен Карадимов: Само закон няма да реши проблема с цените
Дата: 12/05, 22:36
Мендел за Зеленски: Беше готов даде Донбас на Путин през 2022 година, Киев отвърна: Тя никога не е имала достъп до дипломатически решения
Дата: 12/05, 22:30
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 22:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 22:30