Втори блок на ТЕЦ "Бобов дол" вече работи


23/06/2026, 17:53

Снимка: Булфото

ТЕЦ "Бобов дол" пусна спрения през май с принудителна административна мярка от МОСВ заради изпускани вредни емисии втори блок на централата - макар че самата мярка не е отменена от страна на екоминистерството. Очевидно направените предписания са изпълнени.

До дни в ТЕЦ-а ще заработи още един блок, където последните седмици се отстранява авария.  

Централата не работи повече от седмица, нямаше никакво производство на електроенергия денонощия наред, след като единият от блоковете е в цялостен ремонт, който трябва да приключи през септември, а в трети блок възникна авария, припомня БНР.

Мощността на всеки един от блоковете е 210 мегавата. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лъчезар Богданов: Най-разумно е бюджетът за 2026-а просто да замрази съществуващото положение
Дата: 23/06, 20:47

Кола се обърна по таван на ул. "Царевец" във Варна
Дата: 23/06, 20:40

Очевидец за убийството на Лъвов мост: Хвана го за гушата и краката и директно го изхвърли
Дата: 23/06, 20:37

Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Дата: 23/06, 20:30

Пътнически самолет Airbus A320 със 178 пътници на борда от Египет кацна аварийно в Горна Оряховица
Дата: 23/06, 20:23

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия