Снимка: Булфото, архив
Мечка убила гъбар и ранила другаря му, които изостанали от групата в глухата тайга в Иркутска област, недалеч от езерото Байкал. Съобщението е на РИА Новости с позоваване на регионалното МВР. Нападението станало в понеделник. Групата от четирима души – ловци и гъбари – вървели из гората заедно. В един момент те се разделили, гъбарите продължили пеша и тогава звярът нападнал невъоръжените хора, пише блиц.
Хората започнали да крещят, на помощ пристигнали движещите се с кола ловци. Те се опитали да прогонят мечока с викове, но той не реагирал. Наложило се да го застрелят. Намерили единият гъбар разкъсан, вторият бил само ранен.
От полицията съобщили за РИА Новости, че местността е затънтена и има много мечки, тъй като това е техен ареал за обитаване. Ходенето из такава гора става в група и при определени правила за поведение.
През последната седмица са регистрирани още три случая мечки да излизат при хора, но тогава били прогонени и се разминало без пострадали.
Радев сменя всички областни управители
Дата: 12/05, 20:54
България подкрепя многонационална мисия за гарантиране свободата на корабоплаването в Ормузкия проток
Дата: 12/05, 20:53
Строители предлагат да платят за обследване на ВиК-инфраструктурата в южния район на Варна
Дата: 12/05, 20:48
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 20:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 20:30