Тази сутрин е задействан план за общи действия по охрана на държавната граница Турция с армейски сили, утвърден от премиера и преведен в действие. Това заяви на брифинг главният секретар на МВР Георги Костов, цитиран от БГНЕС.
"Във връзка с обстановка по линия на миграционен натиск е задействан план, при който започна вече поетапно разполагане на до 1000 армейски служители по цялата граница с Турция. Колегите от армията ще извършват рутинна дейност по охрана на държавната граница заедно със сили на Гранична и Национална полиция", добави Костов.
Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!
Прокуратурата отговори на Демерджиев: Неприемливи са всякакви "предупреждения", отправени от министър
Дата: 21/08, 15:18
Киев: Русия е атакувала 52 граждански кораба през юли и август
Дата: 21/08, 15:14
Вдигнаха медицински хеликоптер заради тежка катастрофа на Подбалканския път
Дата: 21/08, 15:00
Оставиха в ареста 22-годишния шофьор, превозвал 35 мигранти в микробус
Дата: 21/08, 14:571 Коментар