снимка: Булфото, архив
От юли 2014 година до юни 2015 година средната заплата на бившия управител на БНБ Иван Искров е била 16 546.05 лева, съобщиха от Централната банка.
В тази сума са включени всички основни и допълнителни възнаграждения, които той е взимал преди да бъдат обложени с данъци. Искров сам се е съгласил тази информация да бъде оповестена, предава Нова тв.
Подуправителите на БНБ Калин Христов и Димитър Костов също са разрешили публично да стане ясно колко точно са взимали в този период, а именно – 14 983.21 лева средно на месец.
Тази сутрин в "Здравей, България" Мартин Димитров заяви: „Засега не ни отговарят на въпроса каква е заплатата на Иван Искров. На 16 септември 2015 г. питахме БНБ какви са заплатите. Те ни отговориха, че новото ръководство е дало съгласие тази информация да стане публична.
Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!
Людмила Елкова: Бюджетният дефицит на България се задълбочава
Дата: 09/05, 18:10
ГДБОП задържа мъже, пращали фишинг съобщения от името на МВР, институции и куриерски компании
Дата: 09/05, 17:50
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 17:50
Слави Василев: Стилът на Копринков е безшумен и ефективен!
Дата: 09/05, 17:42
Жестоко меле в дъжда на Giro d'Italia преди Лясковец, има колоездачи в кръв под мантинелата
Дата: 09/05, 17:34