Англия стартира със зрелищна победа на Мондиала, Кейн заби два гола


18/06/2026, 01:00

Стопкадър:БНТ

Англия започна участието си в група L на Световното първенство по футбол с победа с 4:2 над Хърватия, като две попадения за успеха вкара Хари Кейн. С двата си гола днес той вече има 10 за Англия на Световни първенства и по този показател изравни легендата Гари Линекер, пише БТА.
След почивката Джуд Белингам и Маркъс Рашфорд също бяха точни за отбора на мениджъра Томас Тухел, а за Хърватия отговориха Мартин Батурина и Петър Муса през първото полувреме.
Срещата, изгледана на стадион "АТ&T" от 70 389 зрители, будеше много сериозен интерес, тъй като още в групите се срещнаха финалистът от последните две Европейски първенства - Англия, и сребърният и бронзов медалист от последните две Световни - Хърватия.
Двата отбора влязоха в мача с доста история, като последната им среща на високо ниво Хърватия победи Англия с 2:1 на Световното през 2018-а година. Но сега хърватите бяха с доста подмладен състав, а Англия се възползва и откри от дузпа, която Хари Кейн трябваше да би едва пъти, за да я вкара.
В 11-ата минута Лука Модрич ритна Нони Мадуеке в наказателното поле при опит да изчисти топката и съдията Клеман Тюрпен отсъди дузпа. При първия опит на Кейн вратарят Ливакович спаси, но реферът назначи второ изпълнение, след като колегите му от стаята за видеоповторение (ВАР) начело с Жером Брисар сигнализираха. Оказа се, че вратарят е отлепил и двата си крака от голлинията, което е нарушение. При втория опит Кен избра същия ъгъл и откри.
Джуд Белингам можеше да вкара в 31-ата минута, ако беше по-точен, но Хърватия отговори с много хубаво попадение на Мартин Батурина. Петър Сучич залъга Джон Стоунс и върна назад на нахлуващия нападател на Комо (Италия), който от 20-ина метра с плътен удар простреля Пикфорд за 1:1.
Три минути преди края на първото полуреме Кейн вкара втория си гол и изведе Англия напред. Той засече с глава подаване на Деклан Райс от ъглов удар, а нито един защитник на Хърватия не му попречи.
Но в 5-ата минута на добавeното време Хърватия за втори път изравни, като Петър Муса вкара през защитник и покрай крака на Пикфорд. И това попадение беше много красиво, след като топката не падна на земята. Марио Пашалич копна топката от 30-ия метър, Перишич от трудна позиция я върна с глава назад и от въздуха Муса без да се бави я прати в мрежата.
Но Англия поведе за трети път две минути след началото на второто полувреме чрез Джуд Белингам, който получи от Елиът Андерсън, напредна от дясно и след кратък солов рейд прати топката по диагонала в долния десен ъгъл на вратата.
В следващите 10-12 минути като по чудо не се стигна до четвърти гол за Англия, след като се наложи вратарят Ливакович да спасява последователно удари на Антъни Гордън, Нико О'Райли и Кейн.
С напредването на мача хърватите опитаха да избутат събитията на терена в по-предни позиции и се отчетоха с два далечни удара. Но пет минути преди края англичаните сложиха точка на спора с четвърти гол, дело на резервата Маркъс Рашфорд. Англия направи контраатака четирима на четирима, а Букайо Сака получи в центъра и продължи към Рашфорд. Нападателят на Барселона пусна топката покрай Йосип Станишич, а ударът се оказа неспасяем и за Ливакович и влезе до гредата.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лято с повече комфорт и по-малко разходи в Mr.Bricolage
Дата: 18/06, 02:10

На 18 юни отбелязваме Международния ден на филателията
Дата: 18/06, 02:00

Мощен пробиотик спасява корема
Дата: 18/06, 02:00

Шон Пен снима филм за щурма на Капитолия
Дата: 18/06, 01:30

Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 18/06, 01:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия