Снимка Министерство на труда и социалната политика
Министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова и екипът ѝ проведоха среща с национално представителните организации на работниците и служителите и на работодателите. По време на разговора бяха обсъдени възможностите за преодоляване на недостига на кадри на пазара на труда чрез подобряване на уменията на работната сила и усъвършенстване на политиките за трудова мобилност.
Основна тема беше и финансовото стабилизиране на пенсионноосигурителната система. Участниците в дискусията се обединиха около мнението, че това може да се постигне, като от нея се извадят плащанията със социален характер, които не са обвързани с осигурителен принос. „Пенсионната система е консервативна и всички промени в нея трябва да бъдат плавни и внимателно анализирани и обмислени“, каза министър Наталия Ефремова. Тя подчерта, че основната цел в работата ѝ ще бъде повишаването на ефективността на инвестициите в сферата на труда и социалната политика.
По време на срещата акцент беше поставен и върху темата за доходите и повишаването на приходите в осигурителната система. В този контекст министър Ефремова посочи, че работата по подготовка на механизъм за определяне на минималната работна заплата трябва да продължи с ускорено темпо.
В разговора участваха и заместник-министрите Данаил Русев и Надя Клисурска
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Днес е Празник на град Пазарджик
Дата: 21/05, 01:00
Севгин Хълми е новият заместник областен управител на Шумен
Дата: 21/05, 00:45
Пазарувахме в Lidl - колко успяхме да спестим от сметката?
Дата: 21/05, 00:30
Двоен празник на 21 май: Св. св. Константин и Елена и Спасовден
Дата: 21/05, 00:30
Откриха ново решение за простатата
Дата: 21/05, 00:20