Барак Обама пред ООН: Без колебание ще използвам сила


28/09/2015, 20:21

кадър: youtube

“Аз командвам най-силната армия, която светът познава. И няма да се поколебая да защитя страната си или съюзниците си - едностранно и със сила, ако се наложи.” Това заяви президентът на САЩ Барак Обама в речта си пред Общото събрание на ООН. Той обаче уточни, че това са стари методи, и призова за съвременен подход към проблемите.

Голяма част от речта на Обама бе насочена срещу Русия. Той разкритикува действията на Москва в Украйна. Санкциите срещу Русия като отговор на анексирането на Крим и кризата в Източна Украйна не означават връщане към отношенията от студената война, увери той, допълва блиц.

САЩ са готови да работят с която и да е държава, между които Русия и Иран, за компромис за разрешаване на конфликта в Сирия. Не може обаче да има връщане към статуквото отпреди войната с лидер Башар Асад, заяви Обама.

Той също така обяви, че е убеден, че икономическото ембарго срещу Куба, наложено от САЩ преди 50 г., скоро ще бъде вдигнато от американския Конгрес. С това предизвика аплодисменти в залата. 



Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Скрининг за вирусен хепатит сред рискови групи ще се извърши в София
Дата: 22/08, 11:41

Мирчев: Празният стол вече не е метафора. Той е външната политика на Румен Радев
Дата: 22/08, 11:31

Д-р Драгушева: Почти постоянно има пациенти с морбили, основно са деца
Дата: 22/08, 11:25

Продължават смущенията във водоподаването в райони на Варна
Дата: 22/08, 11:21

42-ма са ранени при 31 катастрофи през денонощието
Дата: 22/08, 11:16

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия