Правителството отменя тарифата за пристанищните такси от 2007 г.


25/06/2026, 07:30

снимка: Фейсбук

Министерският съвет одобри проект на постановление за отмяна на Тарифата за пристанищните такси, събирани от Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура“, приета през 2007 г.

Промяната се налага след изменения в Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанищата на Република България, с които от 2020 г. структурата и размерът на пристанищните такси се определят с решение на Управителния съвет на Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура“, а не с Постановление на Министерския съвет, посочват от пресцентъра на МС.

С приемането на постановлението нормативната уредба се привежда в съответствие с действащото законодателство и се осигурява правилното прилагане на европейските изисквания за прозрачност при определянето на пристанищните такси.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Държавата изземва принудително язовир "Ахелой"
Дата: 25/06, 16:09

КПС Астери с 13 медала от състезанието "Млад спасител" във Варна
Дата: 25/06, 16:01

Най-малко 17 пострадали: Кола се вряза в тълпа футболни фенове
Дата: 25/06, 15:53

Николай Попов за трагедията на "Тракия": Версията със спукана гума е лъжа, истината е жестока
Дата: 25/06, 15:49

Отстраниха директора на НДК
Дата: 25/06, 15:401 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия