Булфото
Кметът на Благоевград обяви 25 май за ден на траур, във връзка с трагичния инцидент, при който 16-годишно момиче загина, а неин връстник е в тежко състояние и с опасност за живота.
Всички тържествени мероприятия на територията на общината се отменят, а там, където това е невъзможно, събитията ще започнат с минута мълчание, предава БНР.
Кметът на Благоевград Методи Байкушев изказва искрените си съболезнования към семейството, близките и всички, засегнати от трагедията.
Малко след полунощ на 24 май 16-годишно момиче беше открито мъртво пред жилищен блок на централната улица в квартал "Струмско", в задната част на сградата малко по-късно беше намерено и 16-годишно момче с тежки травми.
От разследването на полицията до този момент е известно, че четирима младежи са празнували в апартамент на петия етаж, а по непотвърдена информация единият от тях, който е студент и живее в жилището, поръчал по интернет силен наркотик, предизвикващ силни емоции и халюцинации. Самият той е бил в неадекватно състояние. Студентът и още един гимназист са задържани в полицията.
Версиите, по които работят разследващите, са самоубийство, инцидент или външна намеса.
В първия учебен ден психолози влизат в гимназията, където са учили загиналото момиче и нейният приятел.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
В Кипър субсидират почивки за възрастни с ниски доходи
Дата: 25/05, 09:06
Полицията издирва изчезнала жена от Шуменско
Дата: 25/05, 09:03
За ЛСД е основната версия за трагичния инцидент с момиче, паднало с момче от 5-ия етаж в Благоевград
Дата: 25/05, 08:52
Постоянен арест и обвинение в отвличане за украинците, задържани за стрелбата, ранила жена във Варна
Дата: 25/05, 08:41