снимка: Фейсбук
Министерският съвет одобри проект на постановление за отмяна на Тарифата за пристанищните такси, събирани от Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура“, приета през 2007 г.
Промяната се налага след изменения в Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанищата на Република България, с които от 2020 г. структурата и размерът на пристанищните такси се определят с решение на Управителния съвет на Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура“, а не с Постановление на Министерския съвет, посочват от пресцентъра на МС.
С приемането на постановлението нормативната уредба се привежда в съответствие с действащото законодателство и се осигурява правилното прилагане на европейските изисквания за прозрачност при определянето на пристанищните такси.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Държавата изземва принудително язовир "Ахелой"
Дата: 25/06, 16:091 Коментар
КПС Астери с 13 медала от състезанието "Млад спасител" във Варна
Дата: 25/06, 16:01
Най-малко 17 пострадали: Кола се вряза в тълпа футболни фенове
Дата: 25/06, 15:53
Николай Попов за трагедията на "Тракия": Версията със спукана гума е лъжа, истината е жестока
Дата: 25/06, 15:49
Отстраниха директора на НДК
Дата: 25/06, 15:401 Коментар