Снимка: Pixbay
Цената на златото се понижи под границата от 4000 долара за тройунция за първи път от ноември насам. Благородният метал е под натиск заради очакванията за повишаване на лихвените проценти в Съединените щати на фона на инфлационен натиск, подхранван от конфликта в Близкия изток, пише БГНЕС.
Перспективата за по-високи лихви прави американските държавни облигации и долара - традиционни активи убежища и конкуренти на златото - по-привлекателни за инвеститорите, които пренасочват средствата си от ценния метал към тях.
Около 16:05 часа българско време златото поевтиняваше с 3,36% до 3978,67 долара за тройунция.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Поредни удари срещу наркоразпространението във Варна – двама дилъри на фентанил са задържани
Дата: 25/06, 08:36
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 25/06, 08:30
План определя приоритетните зони у нас за развитие на обекти, произвеждащи ел. енергия от вятъра
Дата: 25/06, 08:29
Празник е! Спазват се обичаи, свързани с брака и семейството
Дата: 25/06, 08:24
След забележка за висока скорост в Пловдив: Младеж на ел. тротинетка нападна баща с тримесечно бебе
Дата: 25/06, 08:171 Коментар