Илюстрация: Булфото
Започналите миналата седмица активни действия на руската авиация против бунтовниците в Сирия вече дадоха забележими резултати, пише „Независимая газета“, цитирана от Фокус. Те доведоха до бягството на наемниците и муджахидините от позициите им, както и до активно информационно противопоставяне от страна на САЩ, Саудитска Арабия и Турция, които видимо са шокирани от бързите успехи на Русия на сирийския плацдарм.
Медиите започнаха активно да обсъждат възможността умерената опозиция в Сирия да бъде въоръжена с зенитно-ракетни комплекси, способни да поразяват руските самолети и хеликоптери.
Независимо от това, руското министерство на отбраната демонстрира самоувереност и съобщи за плановете си за увеличаване на интензитета на въздушните удари по позициите на забранената в Русия „Ислямска държава“ и други радикални ислямистки групировки.
Това каза миналата събота началникът на Главно оперативно управление на руския Генерален щаб генерал-полковник Андрей Картаполов. От неговите думи излиза, че руските бойни самолети почти всеки час ден и нощ са бомбардирали позициите на ИД. „За тези три денонощия на нас ни се удаде да поразим материално-техническата база на терористите и съществено да снижим бойния им потенциал“. Военното ведомство съобщава за бягство на бойците от позициите им, включително от Ракка, столицата на „Ислямска държава“. Тези данни се потвърждават от много световни медии.
Въоръжените сили на Русия имат намерение напълно да унищожат ИД. Значи, става въпрос за война, както се говори, до победен край. Този извод потвърждава и директорът на департамента по въпросите за новите заплахи на външно министерство Илья Рогачев. Той заяви тези дни, че Русия може да започне да бомбардира бойците и на територията на Ирак, ако властите в страната се обърнат към Москва с подобна молба.
Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00
Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55
Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49
Виктор спечели тази вечер в "Като две капки вода", но не се класира във финалната четворка
Дата: 11/05, 23:42
Любослав Пенев отправи емоционален призив в личния си профил
Дата: 11/05, 23:35