Страшна статистика: 280 000 българи са с тежка степен на затлъстяване


05/10/2015, 15:01

Снимка: Булфото архив

Хората с тежка степен на затлъстяване в България са 280 000, обяви проф. д-р Светослав Ханджиев от Българската асоциация за изследване на затлъстяването и съпътстващите го заболявания, цитиран от БТА.

Увеличават се и децата с наднормено тегло у нас. Освен храненето влияние оказва и застоялият начин на живот на децата - те стоят пред телевизорите и компютрите около 25,7 часа на седмица, което е много лош показател, коментира проф. Ханджиев.
България е на последно място в ЕС по консумация на мляко и млечни продукти, което също е проблемно.

По данни от Световната здравна организация през миналата година в света е имало 2 млрд. души с наднормено тегло, а през 2025 те ще бъдат 2,7 млрд. души.

По думите на експерта няма нездравословна храна. „Всичко, което е създадено от Господ или природата, е добро за нашата трапеза, но има болестни състояния, възрастови и физиологични състояния, при които една храна е нездравословна, а друга – здравословна”, коментира докторът.

Според изследване на "БГ бъди активен" голяма част от населението в България – 77%, не са физически активни. Останалите 23% са предимно млади хора от големите градове, пише "Пик".

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Мъж е в болница, след като катастрофира и колата му се запали край село Клокотница
Дата: 22/08, 18:22

Задържаха трима мъже, докато пренасят контрабанден тютюн в Пловдив
Дата: 22/08, 18:05

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 22/08, 17:40

Предстои почти пълно лунно затъмнение
Дата: 22/08, 17:36

Румъния изпраща пожарникари и хеликоптер „Блек хоук“ за борба с пожарите в Сърбия
Дата: 22/08, 17:26

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия