Снимка Фейсбук, ПФК Левски
България почита паметта на футболни идоли.
Ето какво написаха на страницата на ПФК Левски във Фейсбук:
55 години отминаха, но болката не намалява. Повече от половин век по-късно ужасът от тяхната загуба, която потопи България в скръб, е все така силен. 55 години без Непрежалимите, две от най-ярките фигури на България – Георги Аспарухов и Никола Котков.
Всеки, който е техен съвременник, помни какво е изпитал през онзи проклет 30 юни, когато е разбрал, че тях ги няма. Заветът, който са ни оставили, и уроците по мъжество и джентълменство направиха така, че всяко следващо поколение да ги носи в сърцата си. И ще бъде така, докато на Земята има поне един останал жив левскар.
Гунди и Котков ще останат нашите пътеводни светлини, нашите ангели, за които се сещаме всеки път, когато стадионът се взриви след победен гол. Защото знаем, че те ни помагат и благодарение и на тях „Левски“ ще преживее всяко изпитание.
55 години минаха, но вие все така ярко блестите. И ни липсвате.
ПФК „Левски“ се прекланя пред паметта на Георги Аспарухов и Никола Котков.
Поклон пред Непрежалимите!
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Дрон уби бебе в Московска област
Дата: 30/06, 09:45
Историята на детето, спасило майка си на „Струма“: Разказ на патрулния екип, стигнал първи до колата
Дата: 30/06, 09:42
Андреа Банда Банда: Едни и същи пишат “постоянно я бутат” или за митичния ми баща -милионер
Дата: 30/06, 09:391 Коментар
Читател на „Петел“: Контейнерите за боклук в кв. „Свети Иван Рилски“ във Варна преливат
Дата: 30/06, 09:37
Кола се покатери върху мотор на кръговото до Максуда във Варна
Дата: 30/06, 09:29