Кадър БНТ
Българската икономика е много лабилна от външни шокове. Това коментира пред БНТ Александър Попов, който работи в аналитичното звено на ЕЦБ и е член на Съвета по икономически анализи.
Той заяви, че взимането на дълг за плащане на пенсии или социални помощи е неприемлив ход, защото държавата трябва да ги плаща с приходите си, а заемите трябва да се използват за сфери, които да осигурят икономически растеж.
БНТ: Свръхдефицит - какво предстои сега за държавата и за всеки един от нас?
Попов: Ще ни гледат под лупа, ще се срещат по-често с нас, ще изискват план за решение на проблема. Въпреки, че съветът ми е без паника, грешно е да се правим, че нищо не се е случило. големият риск е репутационен, на последно място сме по много неща, но едно от нещата, по които бяхме шампиони беше фискална дисциплина.
БНТ: А взимане на дълг в условия на свръхдефицит допустимо ли е?
Попов: Не е забранен. Дългът е отделно перо от дефицита.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Страхотен вратар и отменени голове не успяха да спрат Колумбия по пътя към елиминациите
Дата: 24/06, 07:43
Трафикът през граничните преходи и пунктове в страната тази сутрин
Дата: 24/06, 07:37
Ким Чен-ун: Северна Корея трябва да строи по два военни кораба годишно през следващите пет години
Дата: 24/06, 07:29
Хърватия се справи с Панама за първата си победа на Мондиал 2026
Дата: 24/06, 07:27
Двама загинали заради горещините в Испания
Дата: 24/06, 07:21