Обама се извини за бомбардираната болница в Афганистан


07/10/2015, 23:06

фото: blogs.telegraph.co.uk

 

Американският президент Барак Обама поднесе своите извинения за бомбардировката на болница на „Лекари без граници” в Афганистан, при която загинаха 22 души, предаде Франс прес и Би Ти Ви.

Това е станало по време на телефонен разговор на държавния глава с председателя на организацията Джоан Лю.

Говорителят на Белия дом Джош Ърнест посочи, че Обама е разговарял и с президента на Афганистан Ашраф Гани и се е ангажирал да се организира прозрачна и обективна проверка по тежкия инцидент.

Ърнест не коментира искането на неправителствената организация за международно разследване, като се ограничи да каже, че има доверие на Пентагона да проведе "прозрачно и обективно" разследване. Вече са започнати три разследвания - от Афганистан, от САЩ и от НАТО.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Без вода във Варна и региона днес
Дата: 21/08, 13:06

Дете с електрическа тротинетка се блъсна в кола в Луковит, глобиха родителите му
Дата: 21/08, 12:55

МВР издирва 2 сестри на 16 и 14 години от Лехчево
Дата: 21/08, 12:54

Хванаха 20-годишен, откраднал 200 л дизелово гориво от камиони в района на Априлци
Дата: 21/08, 12:48

Френски и испански самолети гасиха 3 пъти пожари в България през 2024 година, един път руски преди 19 години
Дата: 21/08, 12:44

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия