Снимка: cntraveler.com
Качеството на живот в София е по-високо, отколкото в Ню Йорк, показва справка на сайта Numbeo.com, който събира генерирана от потребители от цял свят информация за местата, където живеят, предаде Клуб Z. Според сравнителната характеристика, индексът на качество на живот в София е 100,63 при 79,54 за Ню Йорк. По-голямата стойност е по-добър показател.
Компонентите на индекса са покупателна способност, безопасност, здравеопазване, инфлация, отношение на ценита на имотите към дохода, показател за времето, което е необходимо за придвижване с градския транспорт, както и екологичната среда. С най-голяма тежест са критериите екология и безопасност.
По безопасност и здравеопазване показателите на двата града са почти равни, но София е по-добре в чистотата на околната среда, както и в цените на недвижимите имоти, съпоставени с доходите на населението. Положително за столицата е и ниската в сравнение с Ню Йорк инфлация.
В тази класация София е градът с най-високо качество на живот в България, като изпреварва Бургас (с индекс 97,43), който, както и София, често оглавява класациите на "24 часа" и Дарик радио "Най-добрият град за живеене в България". София "дърпа" пред Бургас заради показателя покупателна способност, което се дължи на по-високите доходи в столицата.
Подготвят два терена за изграждане на площадки за едрогабаритни отпадъци във Варна
Дата: 21/08, 12:21
Нов пожар избухна в землището на сливенското село Градец
Дата: 21/08, 12:16
Министър Шишков инспектира отстраняването на аварията на магистралния водопровод във Варна, откри тънък асфалт
Дата: 21/08, 12:06
Завърши ремонтът на тръбопровода под дъното на Варненското езеро
Дата: 21/08, 11:581 Коментар