Живите бомби, предизвикали кървавата баня вчера в Анкара, са мъж и жена, най-вероятно от Северен Ирак, влезли в Турция преди две седмици, съобщиха властите в страната. Според разследващите мъжът е на възраст 25-30 години, а за жената все още не се съобщават детайли.Категорично е установено, че единият атентатор-самоубиец е жена, а другият е мъж. В момента тече изследване на пръстовите им отпечатъци, допълва блиц.
Криминалистите проверяват разпечатки от мобилни телефони и видеозаписи от камерите за наблюдение в района на гарата, където вчера двамата атентатори се смесиха с участниците в митинга и задействаха експлозивите.
Според анализ, публикуван в руската информационна агенция „Спутник”, най-вероятният извършител на атентата е „Ислямска държава” с цел отмъщение за предоставените от Турция въздушни бази на САЩ.
Ивкова: Дълго чаканата административна реформа в здравеопазването ще бъде по-ефективна и по-бърза
Дата: 21/08, 09:02
Земетресение разтърси Сърбия, жители излязоха от домовете си
Дата: 21/08, 08:51
Румен Гълъбинов: Минималното възнаграждение - почасово!
Дата: 21/08, 08:47
ЕК: Украйна сама трябва да реши кога да произведе избори
Дата: 21/08, 08:37
Един загинал и 23 ранени при катастрофи през изминалото денонощие
Дата: 21/08, 08:34