Снимка: Булфото
32 нелегални афганистанци са заловени в района на созополското село Росен, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР – Бургас. Вчера около 23.10 часа в района на село Росен, община Созопол, на около 1 км извън селото в посока село Веселие, служители от Районно управление – Созопол са задържали шестима водачи на автомобили.
Единият е 26-годишния П.С. криминално проявен, управляващ л.а. „Тойота”, със софийска регистрация; 41-годишният С.И. управляващ л.а. „Фолксваген Пасат”, с хасковска регистрация; Х.Н. на 46 години, също криминално проявен, управляващ л.а. „Опел Корса” с хасковска регистрация; И.Х. - 30-годишен, криминално проявен, управляващ „БМВ” с кюстендилска регистрация; А.П. на 25 години, криминално проявен, управлявал „Ситроен” със софийска регистрация и С.А. на 44 години, криминално проявен, управляващ л.а. „Фолксваген Пасат” - комби с хасковска регистрация.
И шестимата шофьори са превозвали 32 лица, самоопределящи се за афганистанци, преминали незаконно границата на България. Всички са задържани за срок от 24 часа, като предстои 32-мата да бъдат отведени в сектор „Миграция” към ОД на МВР – Бургас, а спрямо шестимата българи да бъдат повдигнати обвинения за каналджийство по чл. 281 от НК.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Автомобил е паднал на жп релсите между гарите Курило и Реброво, жена е в тежко състояние
Дата: 22/08, 17:11
Гонка в Бургас: Задържаха молдовски шофьор и мароканец, издирват още двама мигранти
Дата: 22/08, 16:45
Пожар на АМ „Тракия” затруднява движението към София
Дата: 22/08, 16:39
Витанов: ПБ е отворена за преговори за състава на ВСС с партиите, които искат да се дистанцират от модела Борисов – Пеевски
Дата: 22/08, 16:25
"Уошингтън пост": Руснаците теглят милиарди от банките, за да не конфискуват парите им
Дата: 22/08, 16:181 Коментар