Заради руските удари: „Ислямска държава” подпука „Ал Кайда”


20/10/2015, 09:57

Сред радикалните ислямисти в Сирия настанаха междуособици заради руските удари от въздуха, съобщава телевизия „Звезда”. В битката за власт над териториите и финансиране бойците от „Ислямска държава” започнаха да унищожават терористи от „Ал Кайда”, пише „Дейли експрес”.

По време на военната операция в Сирия руските самолети разрушиха складове с оръжие и командни пунктове на бойците. Заради това конкуриращите се групировка започнаха да се взривяват взаимно. 

Според британското издание бойците от „Ислямска държава” три пъти са слагали бомби в коли на свързания с „Ал Кайда” „Фронт ан-Нусра”. Групировките се опитват да се сдобият с контрол над територията заради недостига на финансиране. След бомбардировките бойците се опитват да попълнят редиците си, като вербуват деца.

Освен това въздушните нападения на Русия и коалицията са причина за масово дезертьорство на бойците и неподчинения на заповедите. Върху това влияят и „строгите правила и жестоките наказания” в тренировъчните лагери на джихадистите”, съобщава още „Дейли експрес”, цитирана от Блиц. 

Според съобщенията на Министерството на отбраната на Русия в резултат на ударите на руската бойна авиация инфраструктурата на бойците до голяма степен е разрушена и по-конкретно значително са пострадали лагерите за подготовка на камикадзе. Целите се подбират според собствена информация, както и според информация на сирийското разузнаване. Сирийската страна официално потвърди, че Русия нанася удари по позициите на бойците, с чиито точни координати разполага армията на Башар Асад.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 01:30

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 01:30

УЕФА повери финала в Шампионската лига на германски съдия
Дата: 12/05, 01:30

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 01:10

Днес отбелязваме Световния ден на медицинските сестри
Дата: 12/05, 01:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия