Доживотен затвор за убиец на екскмет, удушил го в дома му


21/10/2015, 16:08

Доживотна присъда получи от разширен състав на врачанския окръжен съд Николай Петков от с. Михайлово заради убийството на своя по-възрастен съселянин Цветко Барашки. През септември м.г. 77-годишния самотно живеещият мъж бе открит в дома си мъртъв от свои съседки, пише "24 часа".

При огледа тогава бе установено, че възрастният човек е бил изненадан от нападателя си в гръб и удушен с въже от сезал. Дни след убийството на бившия кмет на Михайлово като заподозрян бе задържан друг самотник от селото - 45-годишния Николай Петков.

По време на следствието срещу него Петков признал, че е убил съселянина си, но се заплел в мотивите си за извършването на престъплението, потресло селото. Докато течеше обаче съдебното разследване по случая, Петков отричаше да е посягал на Барашки и докрая не се призна за виновен.
.
Между убиеца и жертвата имало стара вражда от години, а през 2001 г. Петков бил осъден на 10 години затвор заради друго посегателство срещу действащия тогава кмет на Михайлово Барашки. Петков налетял с нож срещу селския управник и го наръгал няколко пъти.

Излязъл предсрочно на свобода, известният с буйния си нрав мъж многократно влизал неканен в къщата на Барашки и искал съдействие да стане той кмет на селото. Екскметът обаче категорично му отказвал, а само седмица преди убийството подал жалба в полицията срещу Петков.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Двама мотористи пострадаха при катастрофи в Кърджалийско
Дата: 11/05, 17:04

Министър Георги Пеев изиска подробни доклади за безопасността в жп транспорта
Дата: 11/05, 17:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 16:50

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 16:50

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 16:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия