Синоптиците със страхотна прогноза: Ето колко време ще бъде слънчево и топло


25/10/2015, 09:28

Тихо и слънчево ще бъде времето над по-голямата част от страната днес, а температурите ще продължат слабото си повишаване, гласи прогнозата на НИМХ към БАН, предаде "Блиц".

Според прогнозите на различни синоптици ще последва дълъг период от 3-4 седмици с преобладаващо слънчево време и минимални количества валежи. Падането на първия сняг се очаква след 20 ноември В сутрешните часове в низините видимостта ще е намалена, а на места ще има ниска слоеста облачност. До пладне обаче навсякъде ще се проясни. Максималните температури за деня ще са между 14 и 19 градуса, в София – около 15°. В Северна и Източна България ще духа слаб вятър, в югозападните райони ще е тихо.

Прогноза за ноември за района на София от специализирания метеосайт accuweather.com


Слънчево ще е и над планините, където ще духа слаб вятър, по Сторопланинското било - и умерен, от север. Максималната температура на височина 1 200 метра ще достигне 12 градуса, на 2 000 метра ще е около 6°. Валежи не се очакват.

По Черноморието ще е слънчево със съвсем слаб вятър, а дневните температури ще достигат 15-17°. Вълнението ще е слабо – 1-2 бала.

Към средата на седмицата в по-голямата част от страната ще е почти тихо, с минимални температури между 0 и 8°, а максимални - между 12 и 17°.

Прогноза за района на София през последните дни на октомври и първите три седмица на ноември

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



НЗОК: Пациентите с автоимунни заболявания получават подкрепа за прегледи, изследвания и терапия
Дата: 23/08, 00:30

Йотова на Петрова нива: С почит към миналото можем да градим общото бъдеще на България
Дата: 23/08, 00:01

„Най-дългата вечеря на плажа“ събра стотици във Варна
Дата: 22/08, 23:51

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 22/08, 23:50

Ясен Петров се извини на феновете на Спартак за тежкото поражение от Левски
Дата: 22/08, 23:44

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия