Снимка: Булфото
Европейската извънредна помощ за млекопроизводителите от 6 004 009 евро ще бъде разпределена между животновъдите по 4 различни схеми. Това ще става, както на глава животно за крави, овце и/или кози-майки и биволици, така и чрез подпомагане за реализирани и декларирани от изкупвачите доставки и от производителите на краве мляко директни продажби през квотния период 2014/2015 г.
Това гласи проект на Наредба за условията и реда за предоставяне на извънредно подпомагане на производителите на животински продукти, засегнати от кризата в сектора, която Министерството на земеделието и храните публикува за обществено обсъждане на интернет страницата си, съобщава Нова тв.
По схема за реализирани и декларирани количества мляко земеделските стопани трябва да притежават индивидуална млечна квота над нула и да са вписани в регистъра на производителите на краве мляко, както и да са извършили доставки и/или директни продажби на краве мляко през квотния период 2014/2015 г.
Минималните количества трябва да бъдат съответно 10 000 кг, когато поне един от животновъдните обекти е разположен в необлагодетелстван район, и 20 000 кг за останалите райони в страната. Максималният размер на помощта е до 720 000 кг мляко за един производител.
По схемата за подпомагане на брой млечни крави животновъдите трябва да са заявили за подпомагане най-малко 10 млечни крави. Подпомагането на глава животно за млечните крави е за не повече от 200 млечни крави в едно стопанство.
Животновъдите, които отглеждат млечни крави могат да кандидатстват едновременно и по двете схеми.
Чрез схемата за подпомагане на брой биволици ще се подпомагат животновъди, които са отглеждали най-малко 10 животни, които са заявени за подпомагане и са допустими по схемата за обвързано подпомагане на биволици, и са навършили 27 месеца към последната дата за задържане. Подпомагане ще се предоставя за не повече от 200 биволици в едно стопанство.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Румънската евродепутатка Шошоака: България се готви да ни нападне, струпа цялата армия на границата
Дата: 22/08, 10:40
Нова: Откриха тайни коридори и тунел при акцията на службите в "Драгалевци"
Дата: 22/08, 10:391 Коментар
Владо Загатото бил в ресторанта със заглушителя преди убийството?
Дата: 22/08, 10:331 Коментар
Пожарната: Внимавайте при приготвянето на зимнината
Дата: 22/08, 10:26
Пеев за заглушителя: Имало е влияние върху GPS сигналите, но това не е повлияло върху безопасността на полетите
Дата: 22/08, 10:21