Започна разшифроването на черните кутии на катастрофиралия A321


01/11/2015, 15:32

Комисия с участието на Египет, Русия и Франция днес е започнала да разшифрова откритите по-рано бордови записващи устройства на претърпелия катастрофа в Синай руски пътнически самолет A321. Това съобщава египетския новинарски портал Al-Masry Al-Youm, цитиран от "Фокус", като се позовава на свои източници от съдебната власт.



По последни данни, открити са 175 тела на жертви от катастрофата, като за тяхната положителна идентификация се извършва сравнителен анализ на събраното от роднини ДНК, допълва Стандарт.

Припомняме, че по-рано днес бяха открити и двете черни кутии на руския пътнически самолет, който катастрофира в Египет. Машината "Еърбъс А321" на авиокомпания "Когалимавиа" падна в планински район в централната част на Синайския полуостров, на път от курорта Шарм Ел Шейх към Санкт Петербург с общо 224 души на борда. Оцелели няма.

Русия отхвърли твърденията на групировката "Ислямска държава", че самолетът е свален от джихадисти със зенитна ракета. Такива заявления се появиха в интернет. За мястото на катастрофата в Египет отпътува и руска следствена група.

"Когалимавиа" е компания за чартърни пътнически полети. Разполага със самолети на европейския концерн "Еърбъс" и на канадския „Бомбардие". Полетите се извършват най-вече от московското летище Домодедово. 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 10:30

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 10:30

Николай Сандев: Ромите са жертви на геноцид - над 1 млн. губят живота си
Дата: 11/05, 10:28

До края на месеца съдът решава да се огласи ли колко струва охраната на Пеевски
Дата: 11/05, 10:26

Пристигна пореден кораб с аржентински слънчоглед с пестициди над нормата
Дата: 11/05, 10:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия