Снимка: Булфото, архив
Бегълци от Близкия Изток плащат на турски каналджии по 5000 евро за прехвърляне на семейство у нас. Тарифата за многолюдна фамилия е 9000 евро, става ясно от съобщение на Пловдивската апелативна прокуратура.
33-ма нелегални имигранти бяха заловени за последните 2 денонощия в товарни ж. п. композиции от Югоизточната ни съседка при провеки на влаковете на гарата в Свиленград. Те са граждани на Сирия, Иран и Ирак, като 15 са деца на възраст под 14 години, пише 24chasa.bg.
Междувременно Районната прокуратура в Свиленград започна бързо произвоство срещу турския тираджия Д. К. на 53 години, който натъпкал 127 сирийци зад тапа в хладилния отсек на камиона и се опитал да ги вкара у нас.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Каракачаните се събират на Карандила
Дата: 22/08, 07:00
Черноморски вечери в Екопарк Варна на 22 и 23 август
Дата: 22/08, 06:40
Ниска облачност преди обяд по Черноморието
Дата: 22/08, 06:00
Хороскоп за събота: Овен - гъвкавост; Близнаци - привличане; Лъв - късмет; Козирог - малки жестове; Риби - уют
Дата: 22/08, 04:30